Karpaty 17.-24.8. 2013


Kliknutím na obrázek přejdete na fotogalerii Picasa
Snímkům v ní jsou přiřazeny GPS pozice místa focení


Fakta a dojmy:
8 dní
3000km
SK - naše oblíbená koliba podléhá komerci :-( - pokud máte tipy na nějakou zapadlou nejlépe někde uprostřed SK - sem s nima...
PL - oblast Karpat v Polsku stojí za návštěvu - překvapení
UA - veškeré pozitivní dojmy byly přebity policajtama a jejich honbou po úplatcích. Jinak hotel na osobu 100Kč levný benzín i ta krajina je zajímavá. Akorát jste pořád ve stresu s vědomím, že i když nespácháte přestupek tak je problém nedostat pokutu, natož když ho spácháte (a že uměji takové fígle jako značka schovaná za keřem atd...) Pokutu jsme naknec nedostali ale zošklivili nám to tak že jsme co nejdřív vypadli do turisticky přívětivějšího Rumunska
RO - oblíbená destinace, silnice které jsme znali před 3-mi lety jako rozbité jsou nově vyasfaltované ale zase ty co minule byly pěkné už notně zchátrali takže budujou ale neudržujou. Zklamání bylo z osídlení Transalpiny cikánama a s tím související míra zabordelení (naštěstí ne vysokohorská část)

Hlaví cíl dovolené - Fagaraš vs. Transalpina skončilo se skore 1:3 (bude platit dokud Transalpinu zcela nepohltí odpadky)

Jezdit do Rumunska na špuntech není nutné - Fagaraš i Transalpinu si užijete nejlíp na hladkejch. Nejlepší asfalt a zatáčky jednoznačně jižní výjezd na Transalpinu od Nováci. (Ve dvou s kuframa a kluci by prej mezi asfalt a mé kufry ruku dávat nechtěli.) Jinak ty Dunlop Trailmax TR91drží sakra dobře i za mokra - naštěstí že je mokro jsem v těch zatáčkách během předjíždění rakušanů na Varaderu a BMW GS nevěděl :-)


VIDEO

    Část 1 - Úvod a Slovensko                                  Část 2 - Polsko a Ukrajina

              

    Část 3 - Rumunsko - soutezska Bicaz                 Část 4 - Fagaraš vs. Transalpina

              

    Část 5 - Cesta domů